FUTSAL VE STRAKONICKÝCH SPORTOVNÍCH HALÁCH

Datum akce: 
Úterý, 3 Květen 2011 - 3:45pm

V úterý 3.5.2011 uspořádal Denní stacionář pro mentálně postižené II. ročník turnaje ve futsale. Turnaj se odehrál v hale TJ ČZ a nově vybudované házenkářské hale STARZ Strakonice. Zúčastnilo se 5 družstev nejen z jihočeského regionu: DOZP Osek, DOZP Chudobka Lochovice (Kraj Středočeský), DÚSP Černovice (Kraj Vysočina), Klíček Záluží a domácí tým ze Strakonic.

Družstva utvořila jednu finálovou skupinu. V této skupině se postupně utkala družstva systémem každý s každým. Utkání trvalo 2 x 13 minut hrubého času s 5 minutovou přestávkou v poločase.
Domácí tým se ve finálové skupině postupně střetl s družstvem DOZP Osek /prohrál 0:2/, poté nastoupil proti Klíčku-Záluží /zde se strhla nevídaná branková přestřelka, která nakonec skončila smírem-remízou 3:3/. Před obědem domácí futsalisté ještě nastoupili proti celku Chudobky Lochovice /prohra 1:4/. V poločase sice brankou T.Kunc strhl vedení na domácí stranu. Ovšem po změně stran dvakrát domácí neuhlídali rychlonohého J.Kubálka a ten nedal domácímu gólmanovi sebemenší šanci. Poslední branku vstřelil po krásné individuální akci nejlepší hráč turnaje Martin Pluskal. V posledním utkání sehráli domácí bitvu již s jasným vítězem turnaje z Černovic. Po statečném výkonu odešli s přijatelnou porážkou 1:4. Domácí futsalisté v tomto turnaji bojovali, překypovali snahou, vzájemně se povzbuzovali a v každém utkání chtěli uspět. Přes statečné výkony a houževnatost nakonec v turnaji obsadili poslední 5. místo. Týmu citelně chyběl kapitán D.Ježek, kterému zdravotní indispozice nedovolila do turnaje naskočit.

-_strakonicke_muzstvo_1.jpg

V 8. a 10. utkání turnaje se rozhodovalo o konečném pořadí. Nejdříve se v utkání Chudobky Lochovice vers. DOZP Osek podařil mužům z Oseka husarský kousek. V poločase utkání prohrávali 0:2. V druhém dějství však zabrali a otočili výsledek i vítězství na svou stranu. Nakonec vyhráli 4:2 a vybojovali si tak 2. místo. V posledním utkání již stačilo rozluštit pořadí na 3. a 4.místě. V tomto souboji se střetla družstva Klíčku-Záluží a Chudobky Lochovice. Úvod utkání lépe vyzněl pro muže z Klíčku-Záluží. Brankami bratrů Vladyků se ujali vedení 2:0. Do poločasu přidali ještě jednu branku a před odchodem do šaten svítil na ukazateli stav 3:0. V druhém poločase futsalisté Lochovic sice zvýšili obrátky, vytvořili si převahu i gólové příležitosti, ale muži z Klíčku-Záluží si zkušeně vítězství pohlídali a získali tak bronzové medaile.

Celý turnaj provázela velmi přátelská atmosféra. Aktéři jednotlivých týmů se prezentovali vysokým úsilím a nezdolnou bojovností v každém okamžiku utkání. Žádné utkání pro ně nebylo ztracené ani za nepříznivého stavu. Turnajová utkání byla řízena rozhodčími z řad studentů místního gymnázia /Alexander Vachuška a Jaroslav Kovárna/, kteří nemuseli během 10 odpískaných utkání udělit žádný karetní trest. Diváckou kulisu nám všem vytvořili uživatelé Denního stacionáře, kamarádi z Fokusu i studenti místního gymnázia. V neposlední řadě musíme poděkovat sponzorům. Velký dík patří zaměstnancům STARZU /zejména sportovních hal/ a jejímu řediteli MVDr. Pavlu DUŠKOVI za možnost „sportování zdravotně postižených osob“ nejen z Denního stacionáře Strakonice.

Krásnou tečkou našeho II. ročníku turnaje ve futsale bylo závěrečné posezení v prostorách Denního stacionáře. Po náročném turnaji jistě všem aktérům přišlo na chuť jak „strakonické pivo“ tak i párek s chlebem a hořčicí.

uživatelé a pracovní tým Denního stacionáře Strakonice

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:

Nejlepší brankář turnaje: RŮŽENA BLAHTOVÁ /DÚSP Černovice/
Nejlepší střelec turnaje: MIROSLAV ŠIMEK /DÚSP Černovice/
Nejlepší hráč turnaje: MARTIN PLUSKAL /Chudobka Lochovice/

Výsledkový servis:
1. DOZP Osek - Strakonice 2:0
2. Strakonice - Klíček Záluží 3:3
3. DÚSP Černovice - Strakonice 4:1
4. Klíček Záluží - DOZP Osek 3:3
5. DÚSP Černovice - DOZP Osek 9:0
6. Chudobka Lochovice - DÚSP Černovice 0:4
7. Klíček Záluží - DÚSP Černovice 1:11
8. Chudobka Lochovice - DOZP Osek 2:4
9. Strakonice - Chudobka Lochovice 1:4
10. Klíček Záluží - Chudobka Lochovice 4:0

p5030064.jpg
p5030072.jpg
p5030073.jpg
p5030087.jpg
p5030094.jpg
p5030098.jpg
p5030099.jpg
p5030109.jpg
p5030110.jpg
p5030115.jpg
-turnaj_strakonice_futsal_2.jpg