Ubytování

Domov se zvláštním režimem se snaží vytvářet atmosféru a podmínky co nejvíce podobné běžnému domácímu prostředí a aktivity během dne (např. vstávání, doba jídla, procházky, trávení volného času, apod.) přizpůsobovat zvykům a přáním klientů tak, aby se v domově cítili opravdu „jako doma“. Vše záleží na vzájemné domluvě mezi klienty a pracovníky s přihlédnutím na zdravotní stav klienta a možnosti zařízení.

Důležité je prostředí, které usnadňuje život lidem s demencí. Dbáme na dobrou orientaci, odstranění rizik, praktické barevné odlišení důležitých míst, vhodné množství příjemných podnětů a bezpečnost.

UBYTOVÁNÍ
Domov se zvláštním režimem je bezbariérové zařízení. Z bezpečnostních důvodů jsou dveře DZR zabezpečeny uzavřeným vchodem snadno obsluhovatelným tlačítkovým vrátným. Dalším bezpečnostním prvkem je opatření oken – nejdou otevřít pouze na ventilaci k zabránění pádu. Z důvodu lepší orientace zůstává přes noc osvětlená chodba.
Kapacita sociální služby - 16 lůžek, obsahuje 4 jednolůžkové pokoje a 6 dvoulůžkových pokojů.
Zájemci o naše služby je nabídnut typ pokoje již v průběhu jednání. Cena za ubytování je jednotná dle určeného ceníku.

VYBAVENÍ POKOJŮ
Všechny pokoje jsou standardně vybaveny nábytkem domova (lůžky, víceúčelovými stolky k lůžkům, skříněmi na uložení osobních věcí a ošacení klienta, jídelním stolem a židlemi, signalizačním zařízením, křeslem, atd.). Se společným sociálním zařízením (umývárna a WC, společná koupelna).
Klienti si mohou na pokoj umístit vlastní oblíbené drobné předměty (obrazy, lampičku, mohou mít vlastní povlečení, deku, oblíbený polštář (pratelné), televizor, rádio, apod.). Při používání vlastních elektrospotřebičů (např. televizor, rádio, mobilní telefon, elektrický holicí strojek, fén, apod.) si klient zajistí revizi elektrospotřebiče tak, aby vyhovoval bezpečnosti provozu. V případě vlastního televizoru, případně rádia si klient hradí televizní (rozhlasový) poplatek.

srpen_2011_924.jpg
srpen_2011_891.jpg

Revize elektrických spotřebičů se vztahují na všechny spotřebiče v domově, a to v termínu 1x za 12 měsíců.

SPOLEČNÉ PROSTORY
DENNÍ MÍSTNOST, JÍDELNA, KUCHYŇKA
Denní místnost je využívána k podávání stravy a probíhají zde aktivizační činnosti. Součástí denní místnosti je kuchyňka, kterou klienti mohou využívat k přípravě kávy nebo občerstvení za přítomnosti personálu či druhé osoby. Kuchyňský kout je vybaven elektrickým sporákem, elektrickou troubou, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí.
srpen_2011_868.jpg
srpen_2011_798.jpg
srpen_2011_785.jpg

NÁVŠTĚVNÍ, REMINISCENČNÍ KOUTEK S KNIHOVNOU
srpen_2011_856.jpg

SPOLEČENSKÝ SÁL
srpen_2011_905.jpg

KANTÝNA
Využití pro nákup běžného drobného zboží, posezení a konzumace, možnost individuálního objednání lahůdek pro slavnostní příležitosti uživatele.
srpen_2011_908.jpg

KUŘÁRNA
Kouření je zakázáno v celém domově s vyjímkou vyhrazené místnosti označené jako "kuřárna" vždy za dohledu ošetřujícího personálu.
srpen_2011_910.jpg
srpen_2011_919.jpg

ZAHRADA
srpen_2011_896.jpg
srpen_2011_903.jpg

KAPLE

ÚKLID
V celém domově je úklid zajišťován nepřetržitě od 6,00 hod. do 14,30 hod. V domově, i na pokojích, se provádí "běžný úklid", který zahrnuje setření podlahy, vynesení odpadkového koše, desinfekci umyvadla, úklid koupelny a WC. Úklid se provádí každý den. Dále je v zařízení prováděn "sezónní úklid", jehož součástí je ošetření povrchů nábytku, mytí skel a rámů oken, praní záclon a závěsů. V soukromých prostorách klienta - pokoj - (stolek, skříň, postel) je úklid prováděn dle domluvy s klientem.

PRANÍ, ŽEHLENÍ A ZÁKLADNÍ OPRAVY
Drobné zašívání, nikoliv krejčovské práce zajišťuje úsek prádelny. Klienti mohou odevzdávat znečištěné oblečení ošetřujícímu personálu během dne dle potřeby. Prádlo klientů je vypráno, vyžehleno v místní prádelně a vráceno zpět ošetřujícím personálem klientovi.
V prostorách prádelny se nachází opravna prádla, kde švadlena provádí drobné opravy ložního prádla a osobního ošacení, a označení prádla. Za drobnou opravu prádla se nepovažuje úprava ve smyslu zkracování, zužování atd. Tyto úkony se provádějí na přání klienta.

OSOBNÍ VYBAVENÍ
Osobní vybavení, které si klient do domova přinesl, je jeho majetkem. Může se rozhodnout, zda bude pořízen soupis věcí při nástupu do domova či ne. Ošetřující personál nechá vyhotovit označení a pomůže klientovi uložit všechny věci na místo k tomu určené - skříň, noční stolek, atd. Osobní prádlo si zajišťuje každý klient sám, prostřednictvím rodiny nebo nákupem, který na požádání zajišťuje instruktorka sociální péče. Prádlo musí být označené, pokud není označeno, nezodpovídáme za případné ztráty. Označení prádla je provedeno způsobem, který není na první pohled viditelný (např. na rubu ošacení pomocí vizitky klienta).