Hraní společenských her

Datum akce: 
Pondělí, 20 Leden 2020 - 12:45pm

Význam deskových her je v tom být spolu, ve společnosti druhých lidí, popovídat si, procvičit paměť i jemnou motoriku. Bingo, člověče nezlob se, pexeso a další nové hry našim uživatelům zpestřily dopoledne.

Skupinové rehabilitační cvičení a zpívání

Datum akce: 
Čtvrtek, 16 Leden 2020 - 12:15pm

Zacvičit si pod odborným dohledem mohou naši uživatelé dvakrát v týdnu na společenském sále našeho domova. A zazpívat si lidové písničky po cvičení je již činnost odpočinková.

Sportovní dopoledne

Datum akce: 
Pondělí, 13 Leden 2020 - 2:45pm

Naši uživatelé se rádi zapojují do každé činnosti i sportovní - cvičení jemné motoriky má význam pro funkčnost ruky a prstů, což úzce souvisí se sebeobsluhou a soběstačností.

HRANÍ SPOLEČENSKÝCH HER

Datum akce: 
Čtvrtek, 9 Leden 2020 - 2:30pm

Uživatelé velice rádi hrají společenské hry.

Kulrní a společenské akce- Leden

Datum akce: 
Středa, 1 Leden 2020 - 7:30am - Pátek, 31 Leden 2020 - 8:30am

Tříkrálová sbírka

Datum akce: 
Pondělí, 6 Leden 2020 - 1:00pm

I tento rok naši uživatelé přispěli na Tříkrálovou sbírku. Smyslem sbírky je kromě prosby o finanční dar i oživení staré tradice - 6. leden jako slavnost zjevení Páně – dříve Svatých tří králů, mudrců z východu. Počáteční písmena jmen tří králů K+M+B jsou také přáním : Kristus, žehnej tomuto domu.

Skupinové cvičení paměti

Datum akce: 
Pátek, 3 Leden 2020 - 12:45pm

Oblíbenou aktivitou našich uživatelů je trénování paměti. Tato aktivita vede k zvýšení kvality života seniorů, dává jim možnost zapojit se a uživatelé se na trénování paměti těší, protože mají náměty k přemýšlení, mohou uplatnit a rozpomenout se na své vědomosti.

BĚŽECKÉ LYŽOVÁNÍ

Datum akce: 
Úterý, 7 Leden 2020 - 12:15pm

Dnes jsme zahájili běžkařskou sezonu. Všichni si první lyžování užili. Sportovní dopoledne jsme ukončili tradičním obědem v Čejeticích.

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ V DST

Datum akce: 
Středa, 18 Prosinec 2019 - 2:00pm

Vánoční setkání započalo slavnostním obědem, který jsme si společně připravili. Uvařili rybí polévku, bramborový salát a upekli řízky. Po obědě následovalo předávání dárků mezi klienty. Poté se uskutečnilo společné setkání s rodinami klientů a přátel DST. K občerstvení jsme připravili cukroví, chlebíčky, jednohubky a vánoční svařené víno. Též nechyběl program – vystoupení klientů DST v country tancích, společném zpívání a recitace básní. Zatančili nám děti ze souboru Sluníčko a orientální tanečnice pod vedením M. Surženka. Všichni se dobře bavili.

Zdobení vánočního stromku v DST

Datum akce: 
Čtvrtek, 12 Prosinec 2019 - 2:00pm

Společně jsme si ozdobili vánoční stromek.