Hokej v Budvar aréně

I přes vládou ČR vyhlášený STÁTNÍ SMUTEK ZA ÚMRTÍ PRVNÍHO POREVOLUČNÍHO PREZIDENTA p. Václava HAVLA rozhodl výkonný výbor extraligy, že utkání v době státního smutku proběhnou. Ve čtvrtek 22.12.2011 jsme tedy shlédli v Budvar aréně v Českých Budějovicích hokejové a zároveň televizní utkání 33. KOLA Tip sport extraligy HC Mountfield České Budějovice – HC SPARTA PRAHA /byl to souboj o 1. místo v extralize/.

Byli jsme svědky rychlé bruslařské bitvy. Vstup do utkání měli domácí hokejisté excelentní. V 1. minutě Kašpařík chytře před brankou tečoval střelu Šimánka od modré čáry a domácí Mountfield se ujal vedení 1:0. Potom byly vidět gólové šance i pohledné akce na obou stranách. Utkání zřejmě rozhodla chyba domácího gólmana Jakuba Kováře v 39. minutě utkání, kdy po nahození za modrou čarou sparťanského Tenkráta. Tento puk si domácí gólman neštastně srazil za svá záda. V poslední třetině hokejisté HC SPARTY ožili, byli daleko aktivnější, hýřili pohybem a domácím zasadili tvrdé rány v podobě tří branek. Domácí hokejisté se sice snažili nepříznivý stav zkorigovat, ale zkušení hosté si už vedení v utkání pohlídali. My jsme v přestávce vyrazili do občerstvovací stanice. Zde jsme hodnotili nejen úvodní třetinu, ale také si dali něco k pití i k snědku /pivo a klobása s hořčicí, chlebem byla vynikající/. Utkání skončilo. Ještě v autě jsme rozebírali jednotlivé situace, které se nám vryly do paměti. Škoda, ale už teď jsme se rozhodli, že zase v novém roce 2012 pojedeme HC MOUNTFIELD podpořit. Všem se líbila nejen atmosféra /trubači, fandící diváci apod./, ale i občerstvovací stanice uvnitř stadionu.