Ke konci února nás přišly navštívit děti z MŠ U Parku. Svým vystoupením plným říkanek a básniček nás děti potěšily a pokusily se nabudit jarní atmosféru. Vystoupení se všem líbilo a bylo odměněno vřelým potleskem.
Při hudbě skupiny PAKO řádili ve společenském sále maškary. Mezi maskami se objevili klauni, trpaslíci, beruška apod. Krásné předtančení si připravil kroužek Čtyřlístek pod vedením manželů Motlových. V závěru odpoledne se rozdávala tombola a vybírala nej maska.
Při pravidelné přednášce Muzea středního Pootaví jsme se navnadili na blížící se období Masopustu. Společně s panem Zahrádkou jsme si připomněli jaké zvyklosti a masky k Masopustu patří.
V lednové kavárničce jsme si společně zazpívali známé lidové písně společně se studentkou Jaroslavou Šmolíkovou, která coby hudební doprovod hrála na klávesy. Rozmary zimního počasí jsme zahnali nad šálkem kávy či čaje a nad zákuskem.
Středeční odpoledne jsme věnovali návštěvě strakonického hradu. Shlédli jsme výstavu loutek v zámecké galerii a poté jsme se potěšili pohledem do hradního příkopu, kde skotačila malá kůzlátka.
Společně se seniory jsme navštívili Domov pro seniory Lidická v rámci upoutání přátelství a spolupráce místních obyvatel s našimi obyvateli. Za doprovodu kytary jsme si zazpívali známé lidové písně a pochutnali si na kávě a zákusku. Zároveň jsme měli možnost podívat se po domově.
Vyslechli jsme si pásmo vánočních písní týkajících se svátků Tři králů. Jako hudební doprovod vystoupili duo Jaroslav Pašava a Tomáš Kohout. Svým vystoupením rozproudili obyvatele natolik, že společně s nimi zpívali známé lidové písně a i tancovali. Obyvatelé si tuto akci velmi chválili.